Londýn

Londýn

Mnichov

Mnichov

StayChill
New York

New York

Dubaj

Dubaj

Dubaj

Dubaj

StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
StayChill
01

2014 Začátek

Začátek

Ty největší životní lekce se skrývají za hranicí komfortní zóny. Nebo spíš za hranicemi Česka? :-) Seděl jsem v lavici a už se nemohl dočkat až to přijde. Byl poslední školní den a zítra mě čekal první výlet za kámošem na Kypr. Jmenuji se Filip, byl rok 2014 a já zjistil, že cestování s batohem je sice super zážitek, ale taky daleko větší zkouška než test z matematiky. Plán byl při přestupu v italském Bergamu přespat na letišti, ale to bohužel na noc zavíralo. A tak jsem byl na noc “bezdomovcem”, protože na hotel nebyly peníze. V tu chvíli jsem si na lavičce v parku uvědomil, že cestování už bude neoddělitelnou součástí mého života. Sice jsem se klepal zimou (a strachy), ale zároveň to byla neuvěřitelná svoboda.

02

2015 Anglie

Anglie

Následovala cesta do Anglie v roce 2015 za jamajskou rodinou, se kterou jsem se seznámil na školním programu v Londýně. Stěhovali se do Nottinghamu a já byl jejich pomocnou silou. Než došlo na stěhování, ubytovali mě u jejich dědy v domově důchodců. A tam jsem si zahrál poker s lidmi z Keni a Senegalu. Po stěhování přišla na řadu práce v myčce aut. Cílem cesty bylo podívat se na zápas mé oblíbené Chelsea a to se nakonec podařilo. Kromě splnění dětského fotbalového snu a parádních zážitků jsem poznal skvělé lidi z Jamajky, Senegalu, Keni a Albánie. Proto mi bylo po návratu domů jasné, že chci dělat něco spojeného s cestováním.

03

2016 Patrik

Patrik

Pomohlo mi seznámení s Patrikem v roce 2016. Grafik a designér, který se mnou dnes pracuje na designu StayChill. Sice jsme oba z České Lípy, ale poznali jsme se při přespávání na chodníku ve frontě u obchodu v Mnichově. Oba jsme si chtěli koupit nové tenisky od Kanye Westa. :-) ( Ještě víc zvláštní bylo, že jsme vyrazili na cestu do Německa po štědrovečerní večeři…dva fanatici) Právě v tu chvíli se zrodil sen vybudovat cestovatelskou módní značku.

04

2017 USA

USA

V roce 2017 jsem se rozhodl vyrazit do USA, kde jsem v NY a Washington DC žil jako Aupair/Student. Kromě New Yorku který se okamžitě stal mojí srdcovkou, mi směr značky ukázala Kalifornie. Trocha pohody z Los Angeles je teď v každém kusu oblečení, které prodáváme. Nejsilnější zážitek z USA byl při návratu ze San Diega do San Franciska. Na poslední chvíli jsem si zarezervoval sdílený pokoj s úplně neznámými lidmi. Vyklubali se z nich také cestovatelé, živili se online jako freelanceři nebo třeba hráli na kytaru a zpívali na ulici. Hodiny mi vyprávěli zajímavé příběhy z cest. Bylo to super!

05

2018 Začátky podnikání

Začátky podnikání

Jak už příběh napovídá, nevyrostl jsem se stříbrnou lžičkou v puse. Proto se nám značku nepodařilo rozjet podle plánu v roce 2018, ale až o dva roky déle.Mezitím jsem si našel práci v Praze a k tomu ve volném čase rozvážím brigádně jídlo, abych dal co nejdřív dohromady základní kapitál na první kusy oblečení.

06

2019 DUBAJ

Dubaj

A tak jsem se přes Kypr, Anglii a USA dostal až na začátek. Na začátek příběhu značky StayChill, jehož součástí se můžeš stát i ty. První kolekci jsme nafotili u naší kamarádky Nely na návštěvě v Dubaji.

07

2020 Take it easy

Take it easy

Objednávkou nezískáš jen prvotřídní a šetrně vyráběné oblečení z BIO bavlny a také třeba od českých švadlen, ale staneš se součástí komunity. Komunity lidí, co chtějí prožít život naplno a záleží jim na jejich okolí. Každou objednávkou totiž pomáháš zachránit oceán.Tak co, chytneš tužku a budeš s námi psát dál? Ať už ano nebo ne, jsme rádi, že jsi tu teď s námi! Tak pamatuj - Take it easy, relax and Staychill #2020

  • Celkem 0,00,- Kč